In een weiland aan de Mezenbergerweg zijn opnieuw schapen van veehouder Gerrit Jan Deetman doodgebeten, vermoedelijk door een wolf. Een week nadat al veertig dieren waren gedood, ging het donderdag weer mis: dit keer kwamen zeventien schapen om.
Volgens Deetman zijn de aanvallen al weken aan de gang en heeft hij inmiddels ongeveer tachtig schapen verloren. Van de groep die aan de Mezenbergerweg liep, is nog maar één dier over. De overige schapen worden nu binnen gehouden.
De situatie heeft ook de aandacht van de gemeente Elburg, die de provincie Gelderland om extra maatregelen heeft gevraagd. De provincie start binnenkort met een proef waarbij een extra lint rond wolfwerende rasters wordt geplaatst om te voorkomen dat wolven over het hek springen.
Bron: GLD.nl







