Antibiotica | Rundvee

Antibioticumgebruik in vleeskalversector moet verder omlaag

Minister Femke Wiersma wil met de kalversector nieuwe afspraken maken om het antibioticumgebruik verder terug te dringen en zo antibioticaresistentie te verminderen. Doel is aansluiting bij het sectorplan Veal Forward, dat inzet op 50% reductie in 2035 ten opzichte van 2024, schrijft zij aan de Tweede Kamer.

Sinds 2007 is het antibioticumgebruik in de sector al met 60% gedaald, maar vanaf 2020 stagneert die daling. Het gebruik verschilt sterk per deelsector: hoog bij blankvlees en rosé-start, laag bij rosé-afmest.

Wiersma wil samen met de sector nieuwe doelen formuleren en wijst op innovaties zoals het langer aanhouden van kalveren op melkveebedrijven. Deze initiatieven, ondersteund via de regeling Pilots gezonde kalverketen, kunnen op termijn bijdragen aan betere diergezondheid. Resultaten worden later dit jaar verwacht.

Deel dit bericht: